Poniedziałek, 23 października 2017

Min. Ziobro obiecuje kasację wyroku dla łódzkiego drukarza, który odmówił usługi dla organizacji LGBT

Opublikowano: 17 czerwca 2017 09:50:38
Podziel się i skomentuj

- Czekam na uzasadnienie, kiedy ono zostanie sporządzone, na pewno skieruję kasację do Sądu Najwyższego. Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia – powiedział wczoraj na antenie radiowej „Jedynki” prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Min. Ziobro obiecuje kasację wyroku dla łódzkiego drukarza, który odmówił usługi dla organizacji LGBT

Sąd rejonowy w Łodzi przed kilkoma tygodniami zakończył proces łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania ulotek dla organizacji LGBT. Sąd uznał winę drukarza, jednak odstąpił od wymierzenia kary. Uznał, że drukarz nie ma prawa wybierać do woli swoich klientów. Uważa on również, iż wolność sumienia nie jest podstawą do odmowy wykonania usługi.

W maju 2015 roku drukarz z Łodzi odmówił wydrukowania materiałów promocyjnych fundacji Business Forum, wskazując iż nie chce popierać środowiska LGBT. W lutym 2016 roku Rzecznik Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie na policję o możliwości popełnienia wykroczenia na podstawie art. 138 kw. W sprawę zaangażowała się też fundacja Ordo Iuris, która pomogła drukarzowi w procesie sądowym.

– Nie może być tak, że zmusza się ludzi do wykonywania czynności, które są w sposób jaskrawy sprzeczne z ich wewnętrznymi przekonaniami – mówił Ziobro. - To jest fundamentalna zasada wolności, ja stoję po stronie wolności (...) Chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii angażowania się w ich ideologiczne pomysły przez ludzi, którzy się z nimi stanowczo nie zgadzają. Nie pozwolę nikomu krzywdzić homoseksualistów, którzy wykonują profesjonalnie, uczciwie swoją pracę. Czym innym jest ochrona osób z uwagi na uprzedzenia co do życia prywatnego, czym innym jest narzucenie prywatnych przekonań siłą, przemocą państwa. Polska musi być tu państwem wolności. Przecież również środowiska homoseksualnie nie chciałyby być zmuszane do drukowania w swoich drukarniach pozycji, które krytykują ich poglądy czy określają homoseksualizm jako chorobę. Jest wolność i tę wolność szanujmy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

Szlachtowicz: Czy wreszcie jest szansa, by ktoś zatrzymał zabieranie polskich dzieci?
W całej Europie bestialsko zabiera się dzieci Polakom, a marazm z jakim podchodzą do tego włodarze naszego Państwa jest trudny do zrozumienia. Czy pojawia się światło w tunelu i poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc? Czy wreszcie rząd Beaty Szydło stanie na wysokości zadania i zacznie prawdziwą walkę o polskie dzieci?
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Podziel się i skomentuj