Poniedziałek, 23 października 2017

Niemcy: Chomik może zatrzymać budowę meczetu w Erfurt-Marbach?

Opublikowano: 16 czerwca 2017 09:03:06
Podziel się i skomentuj

Niemieccy obrońcy przyrody i zwierząt domagają się zatrzymania projektu budowlanego, ponieważ w rejonie budowy meczetu w Erfurt-Marbach (Turyngia) występuje populacja będącego pod ochroną chomika. Ten miły gryzoń byłby zagrożony wyginięciem i dlatego muszą być podjęte działania ściśle związane z ochroną tego gatunku. W tym konkretnym przypadku przeciwnicy budowy meczetu żądają wstrzymania przedmiotowej inwestycji.

Niemcy: Chomik może zatrzymać budowę meczetu w Erfurt-Marbach?

Chomik europejski był uznawany niegdyś za poważnego szkodnika upraw rolnych człowieka. Zakres jego ochrony w Europie jest bardzo zróżnicowany. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) w wydanej w 2002 r. edycji Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych zaliczała C. cricetus do kategorii gatunków najmniejszej troski. W większej części Niemiec działają programy hodowli i reintrodukcji chomików.

-----
Dziękujemy wiernej czytelniczce - pani Izabeli za kolejne informacje z Niemiec!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

Szlachtowicz: Czy wreszcie jest szansa, by ktoś zatrzymał zabieranie polskich dzieci?
W całej Europie bestialsko zabiera się dzieci Polakom, a marazm z jakim podchodzą do tego włodarze naszego Państwa jest trudny do zrozumienia. Czy pojawia się światło w tunelu i poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc? Czy wreszcie rząd Beaty Szydło stanie na wyskości zadania i zacznie prawdziwą walkę o polskie dzieci?
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Podziel się i skomentuj