Poniedziałek, 23 października 2017

Ochojska: Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które chętnie przyjmą uchodźców

Opublikowano: 16 czerwca 2017 04:51:45
Podziel się i skomentuj

- Polska ma niepowtarzalną szansę przyjmowania uchodźców małymi grupami, w dodatku możemy ich relokować z obozów, które są we Włoszech czy w Grecji - stwierdziła w TVN Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Ochojska: Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które chętnie przyjmą uchodźców

- Ci ludzie zostali już przebadani zarówno przez UNHCR, przez rząd włoski, mogliby też być przebadani przez nasze służby - kontynuowała Ochojska. - Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które ich chętnie przyjmą. Uchodźcy powinni być jak najkrócej w ośrodkach, tylko dla rejestracji i dla formalności, natomiast później powinni trafiać do lokalnych społeczeństw (...) Proszę mi wierzyć takich grup społecznych w Polsce jest bardzo dużo. Parafie, samorządy, przykład pana Biedronia, różne grupy społeczne, które się samoorganizują i przygotowują na ewentualne przyjęcie uchodźców. Przyjęcie uchodźców jest wartością.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy Dziennik Narodowy istnieje już ponad rok i w ciągu tych kilkunastu miesięcy udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

Źródło: ndie.pl
Podziel się i skomentuj