Poniedziałek, 23 października 2017

Parlament Europejski uchylił immunitet trojga francuskich posłów narodowych, w tym dwojga Le Pen'ów

Opublikowano: 15 czerwca 2017 14:22:10
Podziel się i skomentuj

Parlament Europejski w środę uchylił - na prośbę francuskich prokuratorów - immunitet dwojga parlamentarzystów: założyciela i wieloletniego lidera Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pen'a (został usunięty z partii w 2015 r.) oraz Mylene Troszczynski - znanej głównie jako polityk samorządowy Frontu, polskiego pochodzenia.

Parlament Europejski uchylił immunitet trojga francuskich posłów narodowych, w tym dwojga Le Pen'ów

Wniosek przeszedł zdecydowaną większością głosów. Obu posłom zarzuca sie "rasizm". Jean-Marie Le Pen ma odpowiedzieć za uwagi, jakie poczynił w sierpniu 2009 r., gdy powiedział francuskiemu radiu RTL:

- 90 procent przestępstw zostało popełnionych przez imigrantów lub osoby wywodzące się ze środowisk imigracyjnych.

Le Pen został kilkakrotnie skazany za "rasizm", "podżeganie do nienawiści rasowej", "zaprzeczanie lub minimalizowanie Holocaustu", które są przestępstwami we Francji.

Pod takim samym zarzutem ścigana jest eurodeputowana FN Mylene Troszczyński, której dodatkowo zarzuca się podżeganie do nienawiści i przemocy na tle rasistowskim. Chodzi o jej tweeta z września 2015 roku, na którym widać całkowicie okryte muzułmańskie kobiety przed urzędem wypłacającym zasiłki rodzinne. Zdjęcie okazało się potem fotomontażem.

Mylene Troszczynski jest oskarżona o podobne kwestie, a także "podżeganie do nienawiści lub przemocy na tle rasistowskim". We wrześniu 2015 r. udostępniła na Twitterze zdjęcie grupy muzułmańskich kobiet w burkach, przypuszczalnie stojących przed gmachem urzędu wypłacającego zasiłek rodzinny. Jednak obraz był fotomontażem.

Dzisiaj Parlament Europejski pozytywnie rozważył kolejny wniosek o uchylenie immunitetu parlamentarnego - tym razem dla córki Le Pen'a, obecnej liderki partii - Marine. Chodzi o sprawę o zniesławienie burmistrza Nicei - Christiana Estrosi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy Dziennik Narodowy istnieje już ponad rok i w ciągu tych kilkunastu miesięcy udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

Podziel się i skomentuj