Poniedziałek, 23 października 2017

Dr Masny: PIWONII nie będzie. Być może Ziemkiewicz tym pomysłem chce sobie zapewnić jakąś posadę na starość [WIDEO]

Opublikowano: 8 czerwca 2017 11:26:05
Podziel się i skomentuj

Rafał Ziemkiewicz coraz mocniej angażuje się w politykę. Stał się jedną z twarzy Endecji, czyli narodowego skrzydła Kukiz'15, której hasłem przewodnim jest tworzenie nowych elit.

Dr Masny: PIWONII nie będzie. Być może Ziemkiewicz tym pomysłem chce sobie zapewnić jakąś posadę na starość [WIDEO]
Paweł Kukiz i Rafał Ziemkiewicz

Ostatnio Ziemkiewicz zaś wystąpił z pomysłem, który nie ogranicza się jedynie do "endeków", pomysłem stworzenia bardzo szerokiej inicjatywy w ramach Kukiz'15, które roboczo nazwał PIWONIĄ, a którego celem byłoby zgromadzenie wszystkich antysystemowców pod jednym szyldem i jednym wodzem. PIWONIA jest niejako takim skrótem od nazw środowisk, które miałby budować "trzecią siłę polityczną": Prawica, Wolnościowcy, Narodowcy i Antysystemowcy.

"Na Pawle Kukizie, jako liderze, i wszystkich osobach z nim współpracujących oraz gotowych do podjęcia takiej współpracy spoczywa w tej sytuacji szczególna odpowiedzialność. Nikt poza Kukizem prawdopodobnie nie będzie w stanie skupić głosów Piwonii. Z kolei nikt oprócz Piwonii nie będzie w stanie stworzyć trzeciej siły w przyszłym parlamencie." - wyjaśniał Ziemkiewicz.

- PIWONII oczywiście nie będzie. Ani PIWONII, ani RÓŻY, ani CHRYZANTEMY - komentuje z przymrużeniem oka dla Dziennika Narodowego dr Marcin Masny i dodaje już bardziej poważnie:
- Być może Rafał w ten sposób szykuje sobie własne przedsięwzięcie. Może chciałby w ten sposób poprawić swoje notowania u jakiegoś przywódcy politycznego i zapewnić sobie tak jak całkiem niedawno Janusz Korwin-Mikke jakąś posadę na starość, która przyniesie mu dochody. Byłoby bardzo zabawne gdyby Rafał wpadł na pomysł, że będzie kandydował do europarlamentu, bo miałby szansę, bo jest popularny i gdybyśmy właśnie wtedy, pod wodzą czy to obecnego ruchu politycznego czy już następnego, któremu PiS właśnie toruje drogę, gdybyś wystąpili z Unii Europejskiej lub właśnie wtedy Unia Europejska by się rozpadła.

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy. Dziennik Narodowy istnieje już ponad rok i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

Podziel się i skomentuj