Środa, 22 listopada 2017

Tunezyjski uniwersytet odrzucił pracę doktorską o ... płaskiej Ziemi

Opublikowano: 14 kwietnia 2017 12:12:35
Podziel się i skomentuj

Uniwersytet w Safakis - drugim co do wielkości mieście Tunezji - stał się miejscem niecodziennego zdarzenia, informuje francuski "Le Figaro". Od ponad pięciu lat przygotowywała tam pracę doktorską kobieta, która usiłowała w niej udowodnić, że ... Ziemia jest płaska.

Tunezyjski uniwersytet odrzucił pracę doktorską o ... płaskiej Ziemi


W 2011 r. otworzyła ona przewód doktorski na Wydziale Nauk miejscowej uczelni. Jej praca dotyczyła zagadnień z geologii i zatytułowana została "Płaski, geocentryczny model Ziemi - argumenty i wpływ klimatu oraz studia geoklimatyczne". Doktorantka dołożyła wszelkich starań, aby obalić teorie Newtona, Keplera i Einsteina, których prace najwyraźniej miały poważne wady, których inni nie dostrzegli w ciągu ostatnich kilku stuleci.

- Wszystkie dane fizyczne i religijne argumenty pozwoliły wykazać centralną pozycję i spłaszczenie powierzchni Ziemi, wokół której poruszają się Słońce i Księżyc - brzmi konkluzja w końcu zaprezentowanej komisji pracy.

Komisja nie doceniła jednak pięciu lat mozolnej pracy kandydatki na Nobla i odrzuciła ją, argumentując iż naruszyła przyjęte standardy prowadzenia badań naukowych i posiłkowała się obficie argumentami religijnymi. Dodatkowo praca pełna była gramatycznych i składniowych błędów. Wyrażono wręcz zdziwienie, że w ogóle zezwolono na otwarcie przewodu doktorskiego. Władze uniwersytetu oświadczyły, że czuja się zażenowane incydentem, który naraża na śmieszność tunezyjską naukę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Dziewczynka była gwałcona przez prawie 50 pracowników ONZ, którzy mieli pomagać na Haiti
Media donoszą o siatce pedofilów, która działała w ramach misji pokojowej ONZ na Haiti. Na jaw wychodzą obrzydliwe fakty, a ofiary przerywają milczenie.
Więcej...

Strażnicy szariatu włamują się do pokoju geja i przyłapują go na gorącym uczynku! [wideo]
Dwóch dwudziestoparoletnich Indonezyjczyków zostało aresztowanych 28 marca po tym, jak zostali przyłapani na czynnościach seksualnych. Mężczyźni spotkali się w pokoju jednego z nich, do którego nagle wtargnęli strażnicy szariatu.
Więcej...

Włoskie siatkarki zrobiły sobie nietypowe półnagie zdjęcia
Włoska drużyna siatkarska USD Altair 1963, po tym, jak wygrała rozgrywki Serie D, zrobiła sobie nietypowe, półnagie zdjęcie. Zamiast topless, zawodniczki zrobiły sobie zdjęcie... bez majtek..
Więcej...

Niemka weźmie ślub z bratem zamachowca z Berlina. Chce żeby zamieszkał z nią w Niemczech
34-letnia Susanne K. z Berlina poznała 31-letniego Walida Amriego po zamachu na świąteczny jarmark w Berlinie, którego 19 grudnia dokonał jego brat Anis. W ataku zginął polski kierowca ciężarówki oraz 11 innych osób.
Więcej...

Podziel się i skomentuj