Poniedziałek, 23 października 2017

Imigranci polują na Finów! "Wynoście się, to teraz już nasz kraj!" [WIDEO]

Opublikowano: 11 września 2016 10:17:33
Podziel się i skomentuj

Napięcia między mieszkańcami a imigrantami w Forssie w południowej części Finlandii nie są niczym nowym. Jednak w jeden z sierpniowych wtorków przeniosły się na wyższy poziom. Przed południem dwóch migrantów zaatakowało nożem młodego Fina, lekko go raniąc. Gdy wieść rozniosła się po całej miejscowości, mieszkańcy samorzutnie zaczęli gromadzić się pod ośrodkiem dla uchodźców.

Imigranci polują na Finów! "Wynoście się, to teraz już nasz kraj!" [WIDEO]

Migranci zmobilizowali się również. Uzbrajając się we wszystko, co było pod ręką (głównie deski i metalowe pręty) postanowili uprzedzić Finów i w kilkunastoosobowych grupach ruszyli na ulice miasteczka zaczepiając przechodniów. Jeden ze wzburzonych świadków przyznał, jak jeden z migrantów łamanym językiem fińskim wykrzykiwał:

- Wynoście się, to teraz już nasz kraj!

Policja zmuszona była wezwać posiłki z sąsiednich miast. Według jej raportów po obu stronach konfliktu w zamieszkach wzięło udział co najmniej 150 osób. Pięć osób zostało rannych, a dwie - aresztowane. Administracja miasta powołała komisję, która ma na celu uśmierzenie fali przemocy. Większość fińskich mediów zgodnie przemilczała wypadki. Zamieszczone poniżej krótkie filmy są rozpowszechniane w mediach społecznosciowych - warto zwrócić uwagę na to, że mają już ok. 0.2 mln wyświetleń.


Podziel się i skomentuj