Poniedziałek, 23 października 2017

Dr Masny: Winnicki to człowiek bardzo przyszłościowy w polityce [wideo]

Opublikowano: 11 stycznia 2017 13:32:26
Podziel się i skomentuj

Dr Marcin Masny w swojej ocenie narodowców wskazał na dwa nurty jakie występują w jego ocenie w obrębie tego ruchu. To nurt reprezentowany przez ONR i główny nurt, reprezentowany w Sejmie przez prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego.

Dr Masny: Winnicki to człowiek bardzo przyszłościowy w polityce [wideo]

- Koledzy z ONR-u porzucili główny nurt ruchu narodowego obecnie reprezentowany w Sejmie przez Roberta Winnickiego i od tego czasu głosząc proste hasła zyskują wielkie poparcie ze strony np. Gazety Wyborczej, która ich bardzo promuje, posłów PiS-u, którzy im pomagają czy np. Jana Pospieszalskiego redaktora z telewizji, który wydawałoby się, że Gazetą Wyborczą nie ma nic wspólnego.
Z drugiej strony jest ten główny nurt ruchu narodowego. Jest to nurt, którego Gazeta Wyborcza nie potrafi tak ostro krytykować i oczywiście nagłaśniać jak ONR, ponieważ jest to nurt rozsądny. Robert Winnicki, który jest człowiekiem bardzo młodym, samodzielnym politykiem w Sejmie - nie ma tam żadnego poparcia - okazuje się niezwykle skuteczny. Ponieważ wygłaszając spokojne, wyważone i rozsądne tezy pozyskuje poparcie bardzo różnych tego konfliktu ponad który można się wznieść.

Jako przykład dr Masny podał próbę upamiętnienia przez Sejm Rydza-Śmigłego w rocznicę jego śmierci, którą Winnickiemu udało się skutecznie zablokować. Ten drobny przykład to w ocenie dra Masnego pokazuje pewną "skuteczność, która dobrze rokuje na przyszłość" i jak dodał dr Masny oceniając Winnickiego:

- To jest człowiek naprawdę przyszłościowy w polityce.

Podziel się i skomentuj