Piątek, 20 października 2017

Puchar Ligi Francuskiej: AS Monaco wygrywa, a Kamil Glik pewnie wykonuje rzut karny [wideo]

Opublikowano: 11 stycznia 2017 10:18:01
Podziel się i skomentuj

Po niespodziewanie ciężkim meczu i serii rzutów karnych, Monaco ostatecznie pokonało II-ligowe Sochaux-Montbeliard i awansowało do kolejnej fazy pucharu ligi francuskiej. Podczas konkursu "jedenastek" nie pomylił się Polski obrońca Kamil Glik.

Faworyzowani goście od razu rzucili się do ataku i było prawie pewne, że niedługo potrwa zanim obejmą prowadzenie. Jednak w 16 minucie to nie Monaco, a gospodarze zdobyli bramkę na 1:0. Zawodnik przyjezdnych fatalnie zagrał piłkę, która trafiła pod nogi Gorana Karanovicia, a ten zagrał do Fenewy Andriastimy i piłkarz z Madagaskaru wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo przewagi drużyny z Ligue 1, niekorzystny dla nich wynik utrzymywał się aż do 83 minuty. Wtedy to fantastyczną bombą z woleja popisał się Jao Moutinho. Wynikiem 1:1 zakończył się regulaminowy czas gry i potrzebna była dogrywka. Ta również nie wyłoniła zwycięscy, a to oznacza, że konieczna była seria rzutów karnych. W konkursie "jedenastek" lepsi okazali się goście, którzy wygrali 4:3. Warto dodać, że swój rzut karny pewnie wykorzystał nasz reprezentant Kamil Glik, który rozegrał całe spotkanie.