Poniedziałek, 23 października 2017

Tyson Fury znów zaskakuje. "Nie jestem już Cyganem"

Opublikowano: 10 stycznia 2017 10:04:52
Podziel się i skomentuj

Tyson Fury przez długie lata kazał określać siebie mianem "Króla Cyganów". Teraz jednak zmienia swój pseudonim na "Gorga Tys".

Tyson Fury znów zaskakuje. "Nie jestem już Cyganem"

Pięściarz jest znany przede wszystkim z detronizowania Władimira kliczki z tronu wagi ciężkiej. Oprócz tego Brytyjczyk potrafił nie raz wzbudzić kontrowersje poza ringiem. Fury nie walczył od 2015 roku, kiedy to zdobył wszystkie pasy królewskiej kategorii wagowej. Od tamtej pory zaczęły się skandale z Tysonem w roli głównej i na wierzch wyszły jego problemy z alkoholem i narkotykami. Przez to nie doszło do rewanżu z Kliczką, a na domiar złego odebrano mu wszystkie mistrzowskie pasy, prócz pasa magazynu "The Ring", który można stracić tylko w ringu. Teraz Anglik zapowiada, że rok 2017 będzie nowym początkiem dla niego. Na dowód tego, że tak jest zmienia swój ringowy przydomek i nie będzie już "Królem Cyganów". Teraz ma być nazywany "Gorga Tys".

"Nie będę już dłużej Cyganem. Od teraz nazywajcie mnie "Gorga Tys". Rok 2017 będzie nowym początkiem".


W kolejnym wpisie Fury podał powody zmiany pseudonimu. Pięściarz po prostu poczuł, że nie jest już Cyganem.

"Po prostu czuję, że nie jestem już Cyganem. Nie uznaję przekonań kultury cygańskiej. Mogę powiedzieć, że nie jestem już dłużej Cyganem".


Później Tyson napisał, że cieszy się pierwszym dniem odkąd nie jest już Cyganem.

"Kocham swój pierwszy dzień odkąd nie jestem Cyganem. Takie życie jest o wiele prostsze. Korzystam z życia".


Czy będzie to faktycznie nowy początek "Olbrzyma z Winslow"? Jeśli wierzyć przekonaniom ludzi z otoczenia pięściarza, to Fury zaczął już przygotowania do powrotu na ring. Na pewno będzie jeszcze musiał sporo popracować nad swoją formą fizyczną, która jest daleka od mistrzowskich aspiracji.

Podziel się i skomentuj