Poniedziałek, 23 października 2017

Gliwice: Akt oskarżenia przeciwko grupie przemycającej arabskich imigrantów

Opublikowano: 10 stycznia 2017 08:58:10
Podziel się i skomentuj

Jak informuje Straż Graniczna, 30 grudnia ub.r. do Sądu Okręgowego w Gliwicach wpłynął akt oskarżenia przeciwko 5 obywatelom RP, tworzącym zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze międzynarodowym. Przestępcy zajmowali się organizowaniem nielegalnej migracji cudzoziemcom pochodzącym z państw arabskich.

Rozbicie grupy to zasługa pracy funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej działającego pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Pochodzący z Małopolski oskarżeni organizowali transport migrantów. Część z nich to kierowcy, zarabiający około 1200 złotych za każdy kurs w drodze do Europy Zachodniej.

Gliwice: Akt oskarżenia przeciwko grupie przemycającej arabskich imigrantów

Jest to drugi proces w tej sprawie. W pierwszym, na kary bezwzględnego pozbawienia wolności, kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz wysokie kary grzywny skazano 12 Polaków i Syryjczyków. Przemycali oni ludzi tzw. szlakiem bałkańskim. Z Austrii, Węgier oraz Słowacji cudzoziemcy przywozili ich do Krakowa, a następnie dalej na Zachód.

Podziel się i skomentuj