Piątek, 20 października 2017

Le Pen: Patriotyzm ekonomiczny jest możliwy, jeśli jest wola polityczna rządzących

Opublikowano: 10 stycznia 2017 08:28:28
Podziel się i skomentuj

W wypowiedzi na konferencji prasowej w ostatnią środę przewodnicząca Frontu Narodowego Marine Le Pen wypowiedziała się na temat patriotyzmu gospodarczego, powołując się na przykład USA. W ostatnich dniach zarząd Forda wycofał się z wartej 1,6 miliarda dolarów inwestycji w Meksyku. Koncern planował tam wybudowanie nowej fabryki. Podczas kampanii wyborczej Donald Trump krytykował firmy, które zamiast produkować na terenie USA, otwierają zakłady za granicą - głównie w Meksyku. Ostatecznie koncern zainwestuje w USA w istniejące fabryki.

Le Pen: Patriotyzm ekonomiczny jest możliwy, jeśli jest wola polityczna rządzących

Le Pen nie ma wątpliwości, że zasługę należy przypisać prezydentowi-elektowi, który groził zerwaniem porozumienia o wolnym handlu i wprowadzeniem wysokich podatków na importowane samochody.

- Wierzę w siłę woli politycznej - powiedziała Le Pen - Jeśli czegoś chcesz, to możesz tego dokonać. Donald Trump wykazał, że rzeczywiście możemy zmusić dużą firmę do zatrzymania procedury relokacji i działania w interesie Amerykanów i nie przenosić działalności przemysłowej na inne terytorium. Patriotyzm ekonomiczny jest możliwy, pod warunkiem że jest wola polityczna rządzących.

Podziel się i skomentuj