Poniedziałek, 23 października 2017

Oto Polska! Piłkarze z Ekstraklasy trenują na otwartym powietrzu w maskach przeciwsmogowych

Opublikowano: 10 stycznia 2017 10:15:00
Podziel się i skomentuj

Chyba nikt już nie powinien mieć wątpliwości, co do jakości powietrza w Polsce. O tym, że jest ono fatalnej jakości, zarówno z winy wielkich fabryk, jak i niewłaściwego planu zagospodarowania przestrzennego (a w wielu przypadkach dosłownie jego braku) czy palenia w piecach czym popadniej, wiadomo nie od dziś.

Oto Polska! Piłkarze z Ekstraklasy trenują na otwartym powietrzu w maskach przeciwsmogowych

Doraźne akcje plakatowe skierowane do obywateli czy darmowa komunikacja miejska od czasu-do czasu raczej tego stanu rzeczy nie poprawią. O ile do niedawna o jakości powietrza w naszym kraju nie mówiło się za wiele, o tyle teraz temat dociera do coraz szerszych mas. Widok przechodnia z maską przeciwsmogową na ulicach nie wywołuje już zdziwienia. Ba, jak się okazało, nawet sportowcy coraz częścej decydują się na podobną formę ochrony swoich płuc przed zanieczyszczonym powietrzem.
Widać to było podczas poniedziałkowego treningu Cracovii Kraków. Zawodnicy z Ekstraklasy trenonowali w krakowskim Płaszowie w maskach. Nic dziwnego - normy zanieczyszczenia powietrza w weekend przekroczone były nawet o 500%.
- Piłkarze dobrze dbają o swoje zdrowie. Ze smogiem problem faktycznie jest - nie jest to sprawa wyciągnięta z kapelusza - komentował trening na świeżym powietrzu trener Cracovii Jacek Zieliński.

Miejmy nadzieję, że zamiast doraźnych akcji i dziwnych pomysłów lewackiej proweniencji, politycy w końcu poważnie podejdą do problemu zanieczyszczenia powietrza, przez które co roku umiera w Polsce nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Podziel się i skomentuj