Poniedziałek, 23 października 2017

Niebywałe! Niemcy apelują do Polaków: „Dajcie im szansę”. Komu? IMIGRANTOM!

Opublikowano: 10 stycznia 2017 07:15:00
Podziel się i skomentuj

Po wszelkiej maści lewakach i "postępowcach" można spodziewać się wszystkiego. Najlepszym dowodem na ich, pisząc eufemistycznie, nieokiełznanie intelektualne jest apel, jaki wygłosiła do Polaków Anja Schrum na portalu publicznej rozgłośni radiowej Deutschlandfunk.

Niebywałe! Niemcy apelują do Polaków: „Dajcie im szansę”. Komu? IMIGRANTOM!

„Dajcie im szansę!” - brzmi tytuł tekstu, jaki pojawił się na stronie radia DLF. Bohaterką tekstu jest prawniczka Katarzyna Przybysławska, świadcząca usługi dla Centrum Pomocy Prawnej w Krakowie. Instytucja ta pomaga imigrantom w otrzymaniu wniosku o azyl. Przybysławska nie ma żadnych oporów, by żalić się niemieckiej redaktorcę na swoich rodaków oraz - przede wszystkim - prawicowych polityków. W jej opinii na sposób postrzegania imigrantów wpłynęła przede wszystkim kampania wyborcza w 2015 r. Wówczas, jak twierdzi cytowana na stronie Deutschlandfunk prawniczka, "odbyła się największą jak dotąd debata publiczna na temat uchodźców, w której zamiast argumentów pojawiły się strach oraz ksenofobia i islamofobia”. Przybysławska uświadamia także niemieckim czytelnikom, że "nowy rząd obciął pomoc finansową licznym organizacjom pozarządowym a uchodźcy postrzegani są coraz bardziej, jako zagrożenie, a coraz mniej, jako ofiary".
Warto przypomnieć, że rocznie o azyl w Polsce ubiega się ok. 10-15 tys. osób. W 2015 r. pozytywnie rozpatrzono 15% wniosków, zaś w ubiegłym - ledwie 10 procent.

Podziel się i skomentuj