Poniedziałek, 23 października 2017

Lewacy organizują protesty przeciwko CETA i nie chcą tam widzieć narodowców . Narodowcy robią swoje

Opublikowano: 8 października 2016 08:42:26
Podziel się i skomentuj

Globaliści przeciwko globalizmowi - tak można w skrócie opisać organizowany przez środowiska skrajnie lewicowe protest przeciwko CETA. "Akcja Demokracja" to organizacja, której nazwa zmyliła już niejedną osobę. Jest to bowiem organizacja dla której hasło demokracja jest jedynie słowem wyniesionym na sztandary, de facto jest to organizacja nawet nie lewicowa, ale lewacka. Nie dziwi więc, że ta właśnie organizacja, która organizuje teraz protest przeciwko porozumieniu CETA, które zostało uchwałą przyjęte przez polski Sejm, zaprasza do manifestacji wszystkich oprócz tych organizacji, której najsilniej opowiadają się właśnie przeciwko tego typu porozumieniom uderzającym w interes narodowy. Ale Akcja Demokracja nie ma nic wspólnego z walką o interes narodowy, co najwyżej z walką klas, a obecnie z walką o "prawa gejów i lesbijek".

Lewacy organizują protesty przeciwko CETA i nie chcą tam widzieć narodowców . Narodowcy robią swoje

W skład komitetu organizacyjnego protestu wchodzą oprócz Akcji Demokracji również Instytut Globalnej Odpowiedzialności, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Strefa Zieleni.
Na założonym na tę okazję wydarzeniu na Facebooku czytamy na końcu informacji o proteście:
"Do udziału zapraszamy partnerów społecznych, tj. związki zawodowe, organizacje rolnicze, stowarzyszenia, fundacje, kolektywy i grupy nieformalne oraz partie polityczne z wykluczeniem Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, Narodowe Odrodzenie Polski, Endecja, Zmiana i innych organizacji szerzących nacjonalizm (decyzje podejmuje Komitet)."

Nawet niespecjalnie dziwi takie podejście ze strony lewaków. Przede wszystkim dlatego, że choćby w przypadku ACTA organizacje skrajnie lewicowe przegrały tutaj swego rodzaju rywalizację, jeżeli chodzi o organizowane w całym kraju manifestacji antyACTA. Znaczną bowiem część tych protestów organizowali narodowcy, głównie Młodzież Wszechpolska. I teraz również właśnie MW organizuje w całym kraju protesty przeciwko CETA i utworzyło swoje własne wydarzenie na Facebooku: Polacy przeciwko CETA

Protesty będą organizowane pod siedzibami partii rządzącej, czyli PiS-u. Jak czytamy na wydarzeniu:
"W ostatnich dniach polski Sejm głosami największych partii politycznych przegłosował uchwałę sejmową w sprawie ratyfikacji międzynarodowej umowy CETA, robiąc kolejny krok do przyjęcia tej niebezpiecznej, godzącej w prawa konsumenta i polską gospodarkę umowy!
Po raz kolejny okazało się, że PiS i PO to jedno zło, zatem zaprotestujmy przeciwko tym partiom, które są za zalewem polskiego rynku przez amerykańską i kanadyjską żywność nafaszerowaną chemią, nie pozwólmy im wcielić tej umowy w życie!"

Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się pierwszy z serii protestów w Katowicach: https://www.facebook.com/events/131538360640099/

Podziel się i skomentuj